YETENEKLİ ENGELSİZLER KOMEDİ TİYATROSU

8'si engelli 14 kişiden oluşan özel bir tiyatro grubudur.
Amacı kendi kaderini paylaşan arkadaşlarının sorunlarını tiyatro sahnesinde komik bir dille anlatarak kentsel ve sektörel projelerde kendilerininde unutulmaması gerektiğini göstermeye çalışmaktır ve bu şekilde toplumumuzda kendini ezik hisseden evden ve rehabilitasyon merkezlerinden çıkmayan engellileri topluma kazandırmak onları çalışır hale getirmeye ve mutlaka her engellinin bir şey yapabileceğini göstermeye inandırmak bu konuda onlara örnek olmaktır.

Ayrıca oyunlarımızın geliriyle yine kendi kader arkadaşlarının ihtiyaçlarını karşılayarak bu projenin çok amaçlı olduğunu sadece bir tiyatro gösterisinin yanı sıra toplum hizmeti için çalışan bir lokomotif olduğunu göstermektir.
Bugüne kadar Türkiye turnesinde Kayseri,Aydın,Manisa,Karabük, Bartın,Zonguldak,Eskişehir,Bursa,Çanakkale, Malatya,Gaziantep,Mersin,Kırşehir,Nevşehir,Afyon,Ankara ve Kars olmak üzere İstanbul’da ise Ümraniye, Üsküdar,Sarıyer,mecidiyeköy,kadıköy,tuzla,pendik ve Beykoz’da gösteriler yapmış aynı şekilde malzeme dağıtmıştır.

Bundan sonraki duraklarımız, birçok ilçeyi kapsayan büyük bir İstanbul ve Türkiye turnesidir. Konaklama,basın yayın,ulaşım,salon,muhasebe ve vergi giderleri dışında kalan tüm ücret engelli arkadaşlarımız ve oyuncularımızın ihtiyaçları karşılanmak için harcanmaktadır.